אינדקס עסקים "מעברים מעיינות כנרת"

מחפשים אנשי מקצוע? מחפשים מטפלים? אדריכלים? כנסו ותקראו למה חשוב כל כך לחפש קודם כאן- באינדקס העסקים של מעברים מעיינות כנרת.

כלכלה מקומית מקיימת

כלכלה מקומית מקיימת, (או בקיצור כמ"מ) היא תפיסת פיתוח מקומית ואזורית. תפיסה זו מתייחסת לשלושה מעגלי חיים, השזורים זה בזה: חברה, כלכלה וסביבה.  

כמ"מ מזהה את המקומיות כעוגן גיאוגרפי וחברתי העשיר בנכסים, ומתייחסת לבעלות של האוכלוסיות המקומיות על משאבי "המקום" ולזכותן ליהנות מפֵרות הפיתוח שלו. 

גישת הפיתוח על פי תפיסת הכמ"מ מבוססת על חמש הנחות מוצא:  

פיתוח צריך לקחת בחשבון שלושה מעגלים השלובים זה בזה ללא הַתר: המעגל הכלכלי, החברתי והסביבתי.  
על הפיתוח להיות תמיד מעוגן ב"מקום" ובמקומי, בסביבה ובאוכלוסיות המקומיות, על עושרן וייחודן מכאן, ועל צרכיהן וזכויותיהן מכאן.  
כלכלה מקומית מקיימת מעודדת רב גוניות. פיתוח כמ"מ מכוון לקדם את הרווחה הכלכלית והחברתית של הקהילות המקומיות, תוך התייחסות רחבה להגדרת המושג "רווחה" של כל קהילה בהתאם לאמונותיה וערכיה. 
שותפויות מגוונות, חוצות מגזרים מהוות תשתית יסודית לפיתוח כמ"מ. שיתופי פעולה משלבים בין קהילה, מערכת שלטונית ומיזמים עסקיים, ומתקיימות ברמות שונות של מיסוד וקשר בין בעלי עניין מגוונים. 
נדרש גורם מתכלל ומתווך, המחזיק בנקודת מבט הוליסטית. מתוך ההנחה הקודמת נובעת הנחה זו: הקיימוּת של הכלכלה המקומית תלויה בהבניה ובמיסוד של פונקציה "המחזיקה" נקודת מבט כוללת ורחבה של "המקום". תפקיד המתכלל הוא לעודד ולאפשר שיתופי פעולה מגוונים.  
אנו במעברים מעיינות כנרת ובמועצות האזוריות עמק המעיינות ועמק והירדן מאמינים בגישת הכלכלה המקומית המקיימת ושואפים לחזק אותה במרחב על ידי קידום שלושת המעגלים: חברתי, כלכלי וסביבתי. 

אולי יעניין אותך גם...

שבועות מעיינות כנרת

יריד מקומי של יצרני האזור, חגיגת מים בין הכנרת והמעיינות, סדנת תחפושות חלוצית בבית ילדים משוחזר, קמפינג בין מעיינות, חג שבועות הנקרא גם 'חג המים' ייחגג באתרי התיירות עם פעילויות מיוחדות לילדים, למבוגרים ולכל המשפחה. ושיהיה חג שמח!   

קרא עוד »

פסטיבל המעיינות 2021

פסטיבל המעיינות 2021 עד אליכם חוה"מ סוכות התשפ"ב | ספטמבר 2021 "אֱסוֹף אֶת כָּל הַמַּעֲשִֹים, אֶת הַמִּלִּים וְהָאוֹתוֹת, כְּמוֹ יְבוּל

קרא עוד »

חופש מקומי- עסקים וקהילה נפגשים

שיתוף פעולה בין מעברים מעיינות כנרת ומחלקות החינוך של המועצות האיזוריות עמק המעיינות ועמק הירדן יצא לדרך בקיץ 2020.

המטרה- לעודד את מערכות החינוך ביישובים לרכוש מהעסקים המקומיים, להנות מפעילויות איכותיות וקורובות לבית ולחזק את הכלכלה המקומית.

קרא עוד »

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest